הרבי המרקד

מופע נוגע ומרגש (וכמובן גם עם קטעים קומיים מעולים...) עם שחקן יחיד, על דמותו המופלאה של 'הרבי המרקד', ר' שלמה קרליבך. המופע מורכב ממספר סיפורי מופת קצרים על ר' שלמה, היוצרים יחד רצף מרגש שנוגע לקהל בעומק הלב.

ר' שלמה קרליבך נודע ברבים כאדם מרתק וצבעוני וכאמן מוכשר שהגדיר מחדש את עולם המוסיקה היהודי.

כל זה אמנם נכון, אך רק בשנים האחרונות, בעקבות יציאתם לאור של  כמה ספרים המכילים סיפורים על ר' שלמה, התחיל הציבור הרחב להבין איזה אדם גדול, צדיק ומופלא הוא היה.

המופע 'הרבי המרקד', עשוי מרצף של סיפורי מופת על ר' שלמה קרליבך (כן, כולם אמיתיים…) על יחסו לזולת, מיהודים טובים ועד לאנשים העלובים ביותר, יהודים ושאינם יהודים.

לגילאי 12 ומעלה.

ומה עוד?

המלצות

יהל הופיע בספריית כפר אדומים בכמה הזדמנויות. בכל פעם התרשמתי והתרגשתי וגם הקהל עימי שצפה בו בשימוש בהרבה מאוד אמצעי ביטוי אומנותיים: הגוף הקול המוזיקה הריקוד התקשורת עם  הקהל אבל הפעם שהוא הכי ריגש אותנו היתה כשהוא הופיע עם הרבי המרקד. סיפורו של רבי שלמה קרליבך. מרגש עד דמעות, שמח, מפתיע, מצחיק. הנוער ואני נקשרנו לדמות הרבי דרך יהל תודה רבה רבה!

רותי, ספרנית כפר אדומים

עוד ממגוון ההצגות שלנו

איך שגלגל מסתובב

ביום שישי אחד יעקב העגלון מסתבך, נשבר לו גלגל, הוא נתקע בבוץ, ונוסע לא החלטי מוביל אותו סחור סחור, הוא מגיע לעיר אחרי השקיעה, ומסתבר שהוא חילל שבת בשוגג.
רב העיירה מציע לו תיקון קל ומתוק – להוסיף לאורה של השבת ולהדליק ביום שישי הבא נרות נוספים בבית הכנסת, אך פעם אחרי פעם כל הנרות כבים בצורה מסתורית, עד שיעקב מגיע לבעל שם טוב הקדוש, שמגלה מה הבעיה, ומלמד את כולם על קלותה של תשובה.

שליחות אגגית

העיר שושן צהלה ושמחה – המן הרשע כבר נתלה ומרדכי היהודי התמנה סוף סוף למשנה למלך אחשוורוש.
אבל יש כאלו שלא שמחים… ביניהם אספתא האגגי, בנו של המן הרשע ושר הדואר בארמון המלך.
שלומיאל היהודי, העובד הכי גרוע של דואר שושן, יוצא למסע כדי להציל את המצב, ולמרות שהכל משתבש לו, מסתבר שתמיד הכל בהשגחה…