איך שגלגל מסתובב

ביום שישי אחד יעקב העגלון מסתבך, נשבר לו גלגל, הוא נתקע בבוץ, ונוסע לא החלטי מוביל אותו סחור סחור, הוא מגיע לעיר אחרי השקיעה, ומסתבר שהוא חילל שבת בשוגג. רב העיירה מציע לו תיקון קל ומתוק - להוסיף לאורה של השבת ולהדליק ביום שישי הבא נרות נוספים בבית הכנסת, אך פעם אחרי פעם כל הנרות כבים בצורה מסתורית, עד שיעקב מגיע לבעל שם טוב הקדוש, שמגלה מה הבעיה, ומלמד את כולם על קלותה של תשובה.

יעקב העגלון הוא יהודי פשוט, שאוהב את ה' ואת השבת, ועובד עם עגלה וסוסה בהסעת אנשים בעיר זלוטשוב.

ביום שישי אחד הוא מחליט לקחת עם העגלה שלו עוד נוסע אחרון, כדי שיהיו לו עוד כמה מטבעות, בהם יקנה יין משובח לכבוד שבת קודש. אבל ברגע אחד הכל מסתבך, נשבר לו גלגל, הוא נתקע בבוץ, ונוסע לא החלטי מוביל אותו סחור סחור, הוא מגיע לעיר אחרי השקיעה, ומסתבר שהוא חילל שבת בשוגג.

רב העיירה מציע לו תיקון קל ומתוק – להוסיף לאורה של השבת ולהדליק ביום שישי הבא נרות נוספים בבית הכנסת, אך פעם אחרי פעם כל הנרות כבים בצורה מסתורית, ובינתיים, יושב בבית המדרש בחור צעיר ולמדן בשם יחיאל, שחושב שהוא מבין למה נכבים בכל פעם הנרות – בגלל שעוונו של יעקב חמור מדי, ותיקון כזה לא מספיק לחוטא כמוהו.

כשיעקב מגיע לבעל שם טוב הקדוש, שמגלה מה הבעיה, הוא מסביר לו כמה קל ליהודי לשוב בתשובה, ומבטיח לו שבשבת הבאה ידלקו הנרות שלו ויאירו את בית הכנסת, ובמקביל, מזמין הבעש"ט הקדוש את יחיאל לשבת הבאה אליו לעיר מז'יבוז'.

יחיאל יוצא מוקדם, ועושה הכל כדי להגיע הרבה לפני שבת, אך גם כאן – המצב מסתבך, והוא מוצא את עצמו עם מסתובב עם איגור, העגלון השיכור, ועם הסוס המוזר שלו, שעושה קולות של חתול, ותועה בשבילים לא מסומנים ביער.

יחיאל מוצא את עצמו ביום שישי תועה בדרכים, ורק בנס הוא מצליח לבסוף להגיע למז'יבוז' רגע לפני שבת קודש.

בסופו של דבר מבין יחיאל את הטעות שעשה, לומד להסתכל על כל יהודי בעין טובה, וכמה קל לשוב בתשובה, ויעקב העגלון מבין גם הוא מהי קלותה של תשובה.

הצגת יחיד, מרגשת ומשעשעת בניחוח של סוסים ועגלונים, עם שחקן ובובות גדולות ונהדרות, תפאורה מרהיבה ומוסיקה מקורית, על עין טובה, מחילה, וקלותה של תשובה
המחזה מעובד על פי סיפורי הבעל שם טוב.

 

משחק והפעלת בובות: יהל חזן / גלעד שמולביץ.

מחזה: יהל חזן.

בימוי: יהל חזן.
מוסיקה: אלעד יעקובוביץ'.
תפאורה ובובות : יהל חזן ואביב איצקוביץ'.
בובות: לריסה חמד ויהל חזן.

ומה עוד?

המלצות

עוד ממגוון ההצגות שלנו

איך שגלגל מסתובב

ביום שישי אחד יעקב העגלון מסתבך, נשבר לו גלגל, הוא נתקע בבוץ, ונוסע לא החלטי מוביל אותו סחור סחור, הוא מגיע לעיר אחרי השקיעה, ומסתבר שהוא חילל שבת בשוגג.
רב העיירה מציע לו תיקון קל ומתוק – להוסיף לאורה של השבת ולהדליק ביום שישי הבא נרות נוספים בבית הכנסת, אך פעם אחרי פעם כל הנרות כבים בצורה מסתורית, עד שיעקב מגיע לבעל שם טוב הקדוש, שמגלה מה הבעיה, ומלמד את כולם על קלותה של תשובה.

שליחות אגגית

העיר שושן צהלה ושמחה – המן הרשע כבר נתלה ומרדכי היהודי התמנה סוף סוף למשנה למלך אחשוורוש.
אבל יש כאלו שלא שמחים… ביניהם אספתא האגגי, בנו של המן הרשע ושר הדואר בארמון המלך.
שלומיאל היהודי, העובד הכי גרוע של דואר שושן, יוצא למסע כדי להציל את המצב, ולמרות שהכל משתבש לו, מסתבר שתמיד הכל בהשגחה…