שליחות אגגית

העיר שושן צהלה ושמחה – המן הרשע כבר נתלה ומרדכי היהודי התמנה סוף סוף למשנה למלך אחשוורוש. אבל יש כאלו שלא שמחים... ביניהם אספתא האגגי, בנו של המן הרשע ושר הדואר בארמון המלך. שלומיאל היהודי, העובד הכי גרוע של דואר שושן, יוצא למסע כדי להציל את המצב, ולמרות שהכל משתבש לו, מסתבר שתמיד הכל בהשגחה...

העיר שושן צהלה ושמחה – המן הרשע כבר נתלה, מרדכי היהודי התמנה סוף סוף למשנה למלך אחשוורוש ואגרות ההצלה של מרדכי תיכף ישלחו כדי להציל את עם ישראל,  אבל שר הדואר העמלקי, אספתא הרשע, בנו של המן הרשע, מוכן לעשות הכל כדי שזה לא יקרה, הוא שולח את שלומיאל עם אגרות ההצלה של מרדכי היהודי, בהן כתובה הבשורה הטובה, קודם כל למדינה הכי רחוקה – רחוקיסטאן, ובדרך שולח כל מיני טיפוסים מפוקפקים לגנוב לו את האיגרות ולהפריע לו ככל האפשר.

שלומיאל היהודי נאלץ להתמודד מול קוף חטפן, להתקע על צוק גבוה, לפגוש נשר זקן ולעמוד מול איגרת מזויפת ומרושעת שכתב שר הדואר פתשגן,

אבל בסופו של דבר, בעזרת תפילה מהלב ובעזרתו של בילבלתא, התוכי של פתשגן, שמחליט לתקן את דרכיו, מגלה שלומיאל איך הכל בהשגחה, איך כל עכבה היתה לטובה וקידמה אותו הישר לרחוקיסטאן, וגם בתוכו פנימה- מתחיל שלומיאל להאמין בעצמו, ובכוחות שה' נתן לו.

הצגת יחיד מצחיקה וצבעונית, עם שחקן ו5 בובות גדולות ומצחיקות, תפאורה מרהיבה ומוסיקה מקורית.
סיפור מקורי על רקע סיפור המגילה, על  אמונה בה' ובעצמך, השגחה פרטית, וכמובן – סיפור חג הפורים.

בנוסף, ההצגה מופיעה כל השנה, בשינויי תוכן קלים בשם 'על כנפי נשרים'.

משחק והפעלת בובות: יהל חזן / אמיר שימור / יצחק אברהמי.

מחזה: יצחק אברהמי, חיים רוטשטיין ויהל חזן.

בימוי: יהל חזן.
יעוץ כתיבה: אושרי מימון.
מוסיקה: אלעד יעקובוביץ'.

ומה עוד?

המלצות

עוד ממגוון ההצגות שלנו

איך שגלגל מסתובב

ביום שישי אחד יעקב העגלון מסתבך, נשבר לו גלגל, הוא נתקע בבוץ, ונוסע לא החלטי מוביל אותו סחור סחור, הוא מגיע לעיר אחרי השקיעה, ומסתבר שהוא חילל שבת בשוגג.
רב העיירה מציע לו תיקון קל ומתוק – להוסיף לאורה של השבת ולהדליק ביום שישי הבא נרות נוספים בבית הכנסת, אך פעם אחרי פעם כל הנרות כבים בצורה מסתורית, עד שיעקב מגיע לבעל שם טוב הקדוש, שמגלה מה הבעיה, ומלמד את כולם על קלותה של תשובה.

שליחות אגגית

העיר שושן צהלה ושמחה – המן הרשע כבר נתלה ומרדכי היהודי התמנה סוף סוף למשנה למלך אחשוורוש.
אבל יש כאלו שלא שמחים… ביניהם אספתא האגגי, בנו של המן הרשע ושר הדואר בארמון המלך.
שלומיאל היהודי, העובד הכי גרוע של דואר שושן, יוצא למסע כדי להציל את המצב, ולמרות שהכל משתבש לו, מסתבר שתמיד הכל בהשגחה…